Вічна пам’ять жертвам голодоморів

Кожен з нас може зберегти пам’ять та правду про Голодомор та розповісти про трагедію наступним поколінням. Саме тому, щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2021 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада. 

В цей день голова Борщагівської сільської ради Олесь Кудрик, начальник відділу освіти Лариса Лахтадир, лідери учнівського самоврядування  закладів освіти Борщагівської  сільської ради та учні Борщагівської мистецької школи прийняли участь у заході вшанування пам’яті жертв голодоморів, що відбувся Біля Храму Казанської ікони Божої Матері та Новомучеників Православних у селі Софіївська Борщагівка. ..

Сільський голова Олесь Кудрик звернувся до присутніх не як представник влади, а як син свого батька, який пережив голодомор.

«Це лихо торкнулося і моєї родини, так як і більшості родин в Україні. Коли я був дитиною, саме батько передав нам шанобливе ставлення до хліба. Пізніше, після пережитого, хліб у сім’ї випікався один раз на тиждень, і той день для батька був святом. Допоки є хліб на столі у родині - сім’я живе і всі щасливі. На жаль, і сьогодні не усі люди, не усі родини мають хліб на своєму столі. Наше завдання допомагати тим, хто цього потребує, підтримувати. Дуже великий відсоток загиблих під час голодоморів – діти. Саме ці діти мали б розбудовувати нашу державу й Україна сьогодні була б ще більш розвиненою. Нашим спільним обов’язком є гідно вшанувати закатованих голодом жертв геноциду Українського народу і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням», - зазначив Олесь Тимофійович.