Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Софіївсько- Борщагівському НВК

Згадайте нас, бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 років. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених. Про це нагадала, присутнім у актовій залі, директор Софіївсько-Борщагівського НВК Оксана Пушенко. 

Про страшну трагедію в історії українського народу розповіли здобувачі освіти 11-Б класу Максим Троцький, Анастасія Нечипорук, Анастасія Мовчан, Денис Афанасенко, Поліна Федунова на лінійці-реквіємі «Пам’яті тих, хто загинув від голодоморів присвячується». 

Учні 5-А класу виконали хореографічну композицію «Запали свічу», хореограф Дарина Полякова. . Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями. День вшанування загиблих був наповнений різноманітними тематичними заходами.

Вчитель історії Ольга Шепель разом з лекторською групою учнівського парламенту підготували для здобувачів освіти 3-8 класів міні лекції на тему: «Ми не маємо права забути». Класні керівники 5-7-х класів провели тематичні уроки пам’яті «Жнива скорботи». Учні 6-А,6-В,6Д класів разом з класним керівником 6-В класу Галиною Матушок вшанували хвилиною мовчання всіх, хто помер в роки Голодоморів, біля пам’ятника та запалили свічку. У вестибюлі закладу освіти розміщено стенд з тематичними малюнками учнів. Відео-уроки «І запалали свічки пам’яті іскорботи» відбулися у 6-11-х класах. Багато нового дізналися учні початкової школи про ті страшні роки голодоморів. У день скорботи здобувачі освіти декламували вірші, облаштовували класні куточки пам’яті, виготовляли « Квітку Незабудку – символ Голодомору про дітей, які загинули в 1932-1933 роках». Учасників освітнього процесу запрошено 27 листопада приєднатись до акції «Запали свічку » в День вшанування пам’яті жертв Голодомору!