Захід До дня пам’яті жертв голодоморів

В Борщагівській громаді вшанували пам’ять загиблих та померлих від голоду жертв геноциду українського народу.

26 листопада 2022 року, біля Храму Казанської ікони Божої Матері та Новомучеників українських у с. Софіївська Борщагівка відбувся захід До дня пам’яті жертв голодоморів.

Присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих від голоду жертв геноциду Українського народу хвилиною мовчання. Запалили лампадки та поклали квіти і колоски до пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні.

Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик у своїй промові зазначив:

«Не віриться, що в Україні, яка має такі родючі землі та надзвичайно працьовитий народ можуть помирати від голоду люди. Через дев’ять десятиліть після Голодомору 32-го-33-го років проти українців знову застосовують методи геноциду. Майже дев’ять місяців повномасштабної війни засвідчили: здійснюючи вторгнення, росія має на меті знищити українську націю»

До учасників заходу також звернулися начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариса Лахтадир та голова Софіївсько-Борщагівського первинного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, членкиня правління Київської обласної організації Національної спілки письменників України Тетяна Петровська.

Настоятель Храму Казанської ікони Божої Матері та Новомучеників українських отець Володимир Табачин звершив панахиду за жертвам голодоморів.

У заході взяли участь викладачі та учні Борщагівської мистецької школи, Софіївсько-Борщагівського ліцею, Центру культури і дозвілля, представники первинного осередку ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка  які вшанували пам’ять загиблих від голоду в Україні, запалили лампадки та поклали символічні композиції із квітів і колосків до пам’ятного знаку жертвам голодоморів.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!