Колективи

Вокальний гурт «Чураївна» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради

Самобутній вокальний колектив, берегиня української пісні, що гармонійно вписався в культурне життя села Софіївська Борщагівка.

Це колектив обдарованих, з гарними українськими голосами жінок. В їх піснях – вся Україна – країна смутку і краси, що сприяють самоутвердженню нації.

Вокальний гурт «Чураївна» знаний в СофіївськійБорщагівці ще з 2008року. Односельці та гості села насолоджуються виступами «Чураївни» у багатьох культурних заходах: сільському родинному фестивалі-конкурсі «Софіївські дзвони» (2008-2021 роки), новорічно-різдвяних дійствах «Різдвяні зустрічі» (з 2008 року), щорічно у Дні села Софіївська Борщагівка, Дні пам’яті та примирення,Дні перемоги над фашизмом у Другій світовій війні, Дні незалежності України, Шевченківських днях, святкування Покрови.

Для пісенного репертуару вокального колективу відносяться і української народної пісні, такі як «А в Ярини за двором», «Ой у полі криниченька», «Ой зійдімося роде», «Ой у полі верба», пісні новорічно-різдвяного циклу, веснянки, купальські. Колектив виконує і авторські твори: А.Пашкевича, О.Стадника, Н.Петраша, О.Чухрая, М.Свидюка, Г.Татарченка, М.Збарацького, Т.Петровської, О.Бурміцького.

Керівник колективу – заслужений працівник культури України, Лауреат обласної музичної премії, хормейстер Ірина Якубовська.

З травня 2021 року вокальний колектив «Чураївна» має новий статус у складі Борщагівської територіальної громади при Центрі культури і дозвілля Борщагівської сільської ради. Заходи, в яких колектив брав участь у 2021 році: онлайн-конкурс «Жінка – джерело любові» (17-21.05.2021), концертна програма до Дня Хрещення Русі (24.07.2021), День села Петропавлівська Борщагівка (14.09.2021), ХХYI фестиваль національних культур «Дружба-2021» (25-26.09.2021), ХІІІ фестиваль- конкурс «Софіївські дзвони-2021», різдвяний концерт для односельців з нагоди Різдва Христового в храмі Казанської ікони Божої Матері (09.01.2022).

Вокальний гурт «Чураївна» відкритий для поповнення колективу новими талантами.

Народний аматорський колектив «Барви» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради

Хор «Барви» був створений у 1998 році. Першим художнім керівником був Лавриненко Данило Ілліч. 

Звання «народний» аматорському колективу «Барви» присвоєно у 2016 році. 

На даний момент керівником колективу працює Бондаренко Віталій Віталійович. Колектив налічує 16 учасників.

У репертуарі колективу близько 130 пісень,переважно українською мовою. Здебільшого народні пісні ліричного характеру, які виконують з акомпанементом та акапельно: дво-, три- та чотириголосся. 

З травня 2021 року по січень 2022 року співочий колектив брав участь у заходах, які відбувалися в Борщагівській громаді та за її межами. Найвагоміші з них – Культурно-мистецькийпроєкт «Київський спадок», онлайн конкурс «Жінка – джерело любові», Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва імені Анатолія Авдієвського «Пісня над Дніпром», Всеукраїнський конкурс «З любов’ю до життя», Обласний фестиваль патріотичної пісні «Козацька Покрова», ІІІ Відкрий онлайн фестиваль народної творчості «Скарби Київщини», ХІІІ Фестиваль-конкурс «Софіївські дзвони-2021».

Ансамбль народної та авторської пісні «Перлина Петропавлівки» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради

Ансамбль «Перлина Петропавлівкизгуртувався у 2016 році. На даний момент у колективі 11 учасників.

Репертуар налічує близько 150 пісень українською, російською та польською мовами. Здебільшого народні пісні ліричного характеру, які виконують з акомпанементом та акапельно: дво-, три- та чотириголосся. 

З травня 2021 року по січень 2022 року колектив брав участь у заходах, які відбувалися в Борщагівській громаді та за її межами. Найпомітніші заходи – виступ в культурно-мистецькому проекті «Київський спадок, участь в онлайн конкурсі «Жінка – джерело любові», участь у ІІІ Міжнародному фестивалі козацької пісні «Козацькій славі жити у віках», участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «Козацька Покрова», у ІІІ відкритому онлайн фестивалі народної творчості «Скарби Київщини», участь у ХІІІ Фестивалі-конкурсі «Софіївські дзвони-2021».

Зразковий ансамбль народного танцю «Барвінок» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ансамбль «Барвінок» вже як 7 років євізитівкою Борщагівської мистецької школи.

Свій творчий шлях ансамбль розпочав у 1993 році у м. Луганськ, під керівництвом Дольчука Володимира Вікторовича.

У 2014 році колектив у зв’язку з воєнними діями на Луганщині переїжджає до м.Києва і в 2015 році починає працювати на базі хореографічного відділу школи мистецтв у с.Софіївська Борщагівка.

На сьогоднішній день нараховує більш ніж 100 маленьких «барвінчат» різного віку.

За цей період керівники ансамблю Володимир та Олена Дольчукизансамблем«Барвінок»стали неодноразовими переможцям та лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

Ансамбль веде активну концертну діяльність не тільки у містах та селах України, а і за її межами (Франція, Німеччина, Чехія, Болгарія, Польща та ін.)

Колектив працює у напрямку збереження традицій народного танцю.

В його репертуарі як композиції різних регіонів України, так і танці зі світової хореографічної скарбниці.

Творчий колектив «Барвінок» тісно співпрацює з «Національним заслуженим академічним ансамблем танцю України імені Павла Вірського», солісти якого Олексій Дзвоник, заслужені артисти України Максим Карпенкота Вікторія Карпенко викладають мистецтво народної хореографії підростаючому поколінню.

Театр естради та масових видовищ «Академія Добра» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Великий і дружній колектив народився ще у далекому 2015 році під керівництвом Вікторії Олександрівни Логвін.

В колективі займається біль ніж 50 талановитих, юних артистів.

За весь творчий період колектив брав активну участь у житті та творчості с.Софіївська Борщагівка та неодноразово ставав лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Завдяки творчості колективу було неодноразово проведені благодійні акції для дітей з обмеженими можливостями та дитячих будинків

Кожна вистава, вірш або проза це великий труд та душа, яку вкладає в своїх вихованців Вікторія Олександрівна.

Зараз «Академія Добра» має багатий, різноманітний репертуар. Більшість з них це авторські твори сценариста та режисера колективу.

Ансамбль бандуристів «Волошки» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ансамбль бандуристів – це символ, традиція та оберіг України, де артисти об’єднують спів та гру на чарівних струнах. Таким оберегом для с.Софіївська Борщагівка став дитячий ансамбль бандуристів «Волошки» КЗПО СК «Борщагівська МШ» під керівництвом Левченко Ірини Леонідівни.

Ансамбль утворився в 2005 році і на сьогоднішній день став неодноразовим лауреатом різноманітних конкурсів та фестивалях.

Жодного свята чи концерту не проходило без ансамблю бандуристів «Волошки»

Випускники цього ансамблю продовжили навчання в вищих спеціалізованих закладах, щоб згодом повернутися і нести мистецтво гри на бандурі нашій громаді.

Ансамбль естрадної пісні «Карамельки» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ідея створення ансамблю виникла ще у 2012 році. Швидкими темпами набравши оберти, ансамбль став прикрасою будь якого свята с. Софіівська Борщагівка.

Але на декілька років через відсутність керівника призупинив свою роботу.

У 2019 році ансамбль у новому складі під керівництвом Мокрякової Олени Володимирівни знову вступає на творчий шлях та бере активну участь у житті громади та за її межами.

10 дзвінких голосів «Карамельок» за останні роки стали лауреатами різних конкурсів та фестивалях.

Саме ансамбль «Карамельки» записав гімн для дитячого садочку «Совенятко», музику якого створила Лук’яненко Маргарита Олександрівна. 

І кожного ранку гімн «Совенятка» зустрічає свою малечу.

Ансамбль народної пісні Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Душею народу завжди була пісня, яка передавала всі барви наших почуттів.

Ансамбль народної пісні виник у 2012 році під керівництвом Чорної Наталії Іванівни, згодом керівники змінювалися ,але ансамбль продовжує своє активне творче життя і зараз, під керівництвом Бороденко Анни Ігорівни.

З року в рік ансамбль є окрасою різдвяного Вертепу нашого школи.

Активну благодійну та патріотичну діяльність ансамбль веде ще з перших днів існування, виступаючи у шпиталях, інтернатах для літніх людей та на благодійних заходах.

Сьогодні ансамбль народної пісня став взірцем національної культури, серед дитячої аудиторії нашої громади.