Колективи

Народний вокальний гурт «Чураївна» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради

Самобутній вокальний колектив, берегиня української пісні, що гармонійно вписався в культурне життя села Софіївська Борщагівка.

Це колектив обдарованих, з гарними українськими голосами жінок. 

Керівник колективу – заслужений працівник культури України, Лауреат обласної музичної премії, хормейстер Ірина Якубовська.

Вокальний гурт «Чураївна» знаний в Софіївській Борщагівці ще з 2008 року. У 2023 році колектив  підготував концертну програму з нагоди свого 15-річчя і презентував її перед односельцями. Захід відбувся  в день державного свята – Дня Конституції України. У програмі заходу взяв участь і дитячий хор «Сходинки» Опорного закладу освіти «Софіївсько- Борщагівський ліцей», у якому викладає музичне мистецтво Ірина Якубовська.

Борщагівська громада пишається досягненнями колективу, успіхами і рівнем виконавської майстерності, який дійсно зростає. Колектив вважають  Берегинями української пісні. Про це свідчать участь колективу у заходах міжнародного, всеукраїнського, обласного, територіального рівня:  VI обласному фестивалю різдвяних обрядодійств «Нова радість», міжнародному конкурсі «Свято талантів. Зоряний шлях»,  X Асамблеї української хорової музики, присвяченій воїнам Збройних сил України Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради; Всеукраїнському фестивалі хорового мистецтва ім. А. Авдієвського «Пісня над Дніпром»; Всеукраїнському фестивалі- конкурсі мистецтв «Свою Україну любіть»;  Благодійних заходах «Разом до Перемоги» з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Волонтерському роду не має переводу» на підтримку армії.

У пісенному репертуарі вокального гурту українські народні пісні, такі як «А в Ярини за двором», «Ой у полі криниченька», «Ой зійдімося роде», «Ой у полі верба», пісні новорічно-різдвяного циклу, веснянки, купальські пісні. Колектив виконує і авторські твори: А.Пашкевича, О.Стадника, Н.Петраша, О.Чухрая, М.Свидюка, Г.Татарченка, М.Збарацького, Т.Петровської, О.Бурміцького.

Наказом департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації Від 4 жовтня 2023 року №87 вокальному гурту «Чураївна» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради присвоєно почесне звання «НАРОДНИЙ».

Народний вокальний гурт «Чураївна» відкритий для поповнення колективу новими талантами.

Народний аматорський колектив «Барви» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради

Народний аматорський колектив «Барви» був створений у 1998 році у с.Петропавлівська Борщагівка. Це найстарший колектив Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради, якому у 2023 році виповнилось 25 років. Першим художнім керівником був Лавриненко Данило Ілліч який згуртував талановитих односельців у творчий осередок. Наразі керівником колективу являється Богдан Миколайович Виговський. 

Високе звання «народний» колектив отримав у 2016 році.

Склад учасників 14 осіб – це згуртована команда учасників які постійно демонструють відданість,  щирість та любов до пісні і рідного Борщагівського краю.

Репертуар колективу різнобарвний, на сьогодні майже кожна пісня має патріотичний характер. Але не перестають звеселяти односельців народними піснями у яких оспівуються жартівливі історії з життя українців.

Кожного року колектив приймає участь у місцевому фестивалі «Софіївські дзвони» де займає призові місця. Є учасником і переможцем у Всеукраїнському конкурсі «З любов’ю до життя». Виступав у культурно-мистецькому проєкті «Київський спадок», був учасником у Всеукраїнському фестивалі хорового мистецтва ім. А.Авдієвського «Пісня над Дніпром», фестивалі патріотичної пісні «Козацька Покрова», брав участь у ІІІ відкритому онлайн-фестивалі народної творчості «Скарби Київщини». У січні 2023 року колектив прийняв участь у VI обласному фестивалі різдвяних обрядодійств «Нова радість». Колектив співпрацює з благодійними організаціями і приймає активну участь у благодійних заходах «Разом до Перемоги» на яких збирають кошти у підтримку армії та Збройних сил України.

«Барви» – колектив який з радістю прийме у свою творчу, співочу команду любителів української пісні і нових учасників.

Народний колектив української пісні «Перлина Петропавлівки» Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради

Творчий колектив «Перлина Петропавлівки» згуртувався у 2016 році. Ідея його створення народилася у поціновувачів української пісні Дмитра Бузівського, Тетяни Тимощук-Фіалковської, Любові Лещенко та Людмили Клименко у 2016 році. На сьогодні у колективі 13 учасників. Люди різного віку, але їх усіх об’єднує спільна любов до української народної пісні, української культури, української мови.

Репертуар налічує близько 40 пісень – народних, пісень ліричного та жартівливого характеру, обрядові та сучасні пісні, патріотичні та пісні громадянського спрямування, які виконують під мінусову фонограму, акапельно,  дво-, три- та чотириголосся.

З лютого 2022 року керівником колективу працював Народний артист України Андрій Верес. Тому репертуар поповнився новими творами, які продовжили репертуарну політику колективу. Це і українська традиційна пісня,  і фольклорно-етнографічні обрядові зразки вокального народного багатоголосся, сучасна українська пісня та ін.

Починаючи від дня заснування і до теперішнього часу колектив бере активну участь у заходах, які відбуваються у Борщагівській громаді та за її межами. Найпомітніші заходи – виступ в культурно-мистецькому проекті «Київський спадок», IV фестивалі козацької пісні «Козацькій славі жити у віках», участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «Козацька Покрова», у ІІІ відкритому онлайн фестивалі народної творчості «Скарби Київщини», участь у ХІІІ та XIV фестивалі-конкурсі «Софіївські дзвони», у хоровій асамблеї пам’яті Кирила Стеценка у м. Фастів.

Колектив є активним учасником розмовного клубу «Говори українською», який з кожним заняттям стає все більш популярним серед місцевої громади. Творчий колектив бере активну участь у громадсько-політичному, патріотичному житті Борщагівської громади та держави. У складі творчого об’єднання «Мистецький спецназ» під керівництвом заслуженого працівника культури України Зої Ружин виступає перед воїнами ЗСУ, які проходять ротацію, перед воїнами в учбових центрах, слухачами військових університетів, у заходах для внутрішньо переміщених осіб та дітей, які постраждали в наслідок повномасштабного вторгнення ворога в Україну. На рівних, разом з професійними, титулованими артистами, вони несуть зі сцени нашу народну українську пісню, нагадуючи воїнам про рідний край. Колектив із концертними виступами презентував українське вокальне мистецтво на міжнародних фестивалях і конкурсах, про що свідчать численні нагороди та дипломи, якими були нагороджені учасники творчого колективу.

Про активну участь колективу «Перлини Петропавлівки» у мистецькому житті села, району, області говорять численні відгуки у соціальних мережах, дипломи, подяки та нагороди у престижних мистецьких заходах. Колектив має багато запрошень до участі у культурно-мистецьких заходах, які проводяться у Національний музей народної архітектури та побуту України, «Співочому полі», в обласних фестивалях, обрядових, святкових та численних благодійних заходах.

Колектив співпрацює, як з аматорськими так і з професійними колективами. Разом з гуртом «Козацькі забави» створена спільна концертна програма, яку колективи презентували перед воїнами ЗСУ, а у серпні 2023 року колектив виступив перед глядачами Польщі у м.Валч та у м.Щечин на Всесвітньому фестивалі української культури «Український мандрівний фестиваль».

Окрім українських народних пісень, колектив працює над піснями сучасних авторів, деякі з них вже ввійшли до діючого репертуару. Налагоджено тісну  співпрацю з авторами: Вадимом Крищенком, Андрієм Демиденком, Володимиром Домшинським, Олександром Зубченком та ін.

У жовтні 2023 року керівником колективу став народний артист України Віктор Тетеря. Цього ж місяця колектив узяв участь у вечорі пам’яті Раїси Кириченко у КМЦК «Жовтневий Палац» у м.Київ на рівні з зірками української естради.

Наказом департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації Від 4 жовтня 2023 року №87 затверджено рішення обласної колегії та присвоєно звання «НАРОДНИЙ» аматорському колективу Центру культури і дозвілля Борщагівської сільської ради: колективу народної та авторської пісні «Перлина Петропавлівки».

Українська культура жива, бо її традиції, звичаї продовжують зберігати справжні поціновувачі української пісні.

Ансамбль народного танцю «Барвінок concert» Центру культури і дозвілля

Із листопада 2023 року офіційно почав свій творчий шлях молодіжний ансамбль народного танцю «Барвінок concert»  Центру культури і дозвілля (керівник – Заслужений артист України Максим Карпенко).

Це творча платформа для бажаючих отримати досвід та розвиток у галузі українського народного танцю через креативний, творчий підхід та концертну діяльність як в Україні так і за її межами. Наразі у команді вже 23 танцівника. Прем”єра хореографічної постановки «Латірчанські витрибеньки» відбулась на Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Запрошуються нові учасники, особливо чоловіки! Репетиції проходять тричі на тиждень: вівторок, четвер з 19:00 до 21:30 у приміщенні хореографічної гімназії «Кияночка», вул.Софіївська 11-15 (центр Києва) та у суботу з 16:00 до 20:00 год у приміщенні Опорного закладу освіти «Софіївсько-Борщагівський ліцей», провулок Шкільний 1в, Софіївська Борщагівка.

Український народний танець завжди буде національною гордістю українського народу!

Народний ансамбль народного танцю «Барвінок» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ансамбль «Барвінок» вже як 8 років є візитівкою Борщагівської мистецької школи.

Свій творчий шлях ансамбль розпочав у 1993 році у м. Луганськ, під керівництвом Дольчука Володимира Вікторовича.

У 2014 році колектив у зв’язку з воєнними діями на Луганщині переїжджає до м.Києва і в 2015 році починає працювати на базі хореографічного відділу школи мистецтв у с.Софіївська Борщагівка.

На сьогоднішній день нараховує більш ніж 100 маленьких «барвінчат» різного віку.

За цей період хореографічний ансамбль «Барвінок» під керівництвом Володимира та Олени Дольчуків  стали багаторазовими переможцями та лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів.

Ансамбль веде активну концертну діяльність не тільки у містах та селах України, а і за її межами (Франція, Німеччина, Чехія, Болгарія, Польща та ін.)

Колектив працює у напрямку збереження традицій народного танцю.

В його репертуарі як композиції різних регіонів України, так і танці зі світової хореографічної скарбниці.

Творчий колектив «Барвінок» тісно співпрацює з «Національним заслуженим академічним ансамблем танцю України імені Павла Вірського», солісти якого Олексій Дзвоник, заслужені артисти України Максим Карпенко та Вікторія Карпенко, викладають мистецтво народної хореографії підростаючому поколінню нашої громади.

Колектив з перших днів повномасштабного вторгнення до України активно займається волонтерською та благодійною діяльністю на підтримку ЗСУ.

Вокальний ансамбль «Апельсинки»

Комунального закладу позашкільної освіти “Центр дитячої та юнацької творчості “Апельсин Плюс”

     У Комунальному закладі позашкільної освіти  «Центр дитячої та юнацької творчості «Апельсин Плюс» у вересні 2021 року було створено вокальний ансамбль «Апельсинки» (керівник Довгалюк Вікторія Іванівна). Вокальний колектив розпочав своє творче життя з маленьких кроків, пошиття костюмів, підбір репертуару та дебют на сцені перед Новим роком 2022 року.

16 січня 2022 року першою нагородою став диплом (І місце) на Міжнародному конкурсі «Зірки Європи» одинадцятий сезон. м. Київ.

05 травня 2022 року вокальний ансамбль «Апельсинки» був нагороджений Лауреатом І премії в Міжнародному багатожанровому дистанційному фестиваль – конкурсі мистецтв «Зіркова весна».

У листопаді 2023 року вихованці колективу стали учасниками місцевого ХІV Фестивалю – конкурсу «СОФІЇВСЬКІ ДЗВОНИ» (диплом за участь).

15 лютого 2023 року прийняли участь у Міжнародному двотуровому фаховому конкурсі талантів з очним туром і освітніми інноваційними програмами «London Stars»(ІІ місце), на якому отримали персональну публікацію на сторінках конкурсу в мережі фейсбук та ютуб.

31 березня 2023 року ансамбль отримав Гран – Прі у Конкурсі дитячої творчості «Мрій! Твори! Перемагай!».

12 квітня 2023 року узяли участь в обласному вокальному шоу «Калиновий голос Київщини»  у рамках обласного івент – кластера «АРТ- покоління Київщини».

В червні 2023 року, до Міжнародного дня захисту дітей, ансамбль брав участь у концертах закладу та Борщагівської сільської територіальної громади.

На сьогоднішній момент ансамбль розвивається, працює над репертуаром та створенням нових сценічних образів, незважаючи на війну любов до пісні продовжує жити в маленьких серцях вихованців.

Театр естради та масових видовищ «Академія Добра» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Великий і дружній колектив народився ще у далекому 2015 році під керівництвом Вікторії Олександрівни Логвин.

В колективі займається біль ніж 50 талановитих, юних артистів.

За весь творчий період колектив брав активну участь у житті та творчості Борщагівської громади і неодноразово ставав лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Кожна вистава, вірш або проза це велика праця та душа, яку вкладає в своїх вихованців Вікторія Олександрівна.

Зараз «Академія Добра» має багатий, різноманітний репертуар. Більшість з них це авторські твори керівника колективу Вікторії Логвин.

Колектив «Академія Добра» з початку існування займається активною благодійною діяльністю:

– вистави для дітей з обмеженими можливостями та  вихованців дитячих будинків.

– благодійні вистави зі збором необхідних речей на підтримку ЗСУ з 2015 року і по сьогоднішній день.

Ансамбль естрадної пісні «Карамельки» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ідея створення ансамблю виникла ще у 2012 році. Швидкими темпами набравши оберти, ансамбль став прикрасою будь якого свята с. Софіівська Борщагівка.

Але на декілька років через відсутність керівника призупинив свою роботу.

У 2019 році ансамбль у новому складі під керівництвом Мокрякової Олени Володимирівни знову вступає на творчий шлях та бере активну участь у житті громади та за її межами.

Спочатку 10, а тепер вже 20 дзвінких голосів «Карамельок» за останні роки стали лауреатами різних конкурсів та фестивалях.

Цей творчий колектив підкорив сцени не тільки нашої громади та України, а й завоював серця зарубіжних слухачів.

Саме ансамбль «Карамельки» записав гімн для дитячого садочку «Совенятко», музику якого створила Лук’яненко Маргарита Олександрівна. 

І кожного ранку гімн «Совенятка» зустрічає свою малечу.З перших днів війни колектив активно співпрацює з благодійними організаціями та бере активну участь у заходах на підтримку ЗСУ.

Ансамбль народної пісні Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Душею народу завжди була пісня, яка передавала всі барви наших почуттів.

Ансамбль народної пісні виник у 2012 році під керівництвом Чорної Наталії Іванівни, згодом керівники змінювалися ,але ансамбль продовжує своє активне творче життя і зараз, під керівництвом Карпенко Юлії Володимирівні.

З року в рік ансамбль є окрасою різдвяного Вертепу нашого школи.

Активну благодійну та патріотичну діяльність ансамбль веде ще з перших днів існування, виступаючи у шпиталях, інтернатах для літніх людей та на благодійних заходах на підтримку ЗСУ.

Сьогодні ансамбль народної пісня став взірцем національної культури, серед дитячої аудиторії нашої громади.

Ансамбль бандуристів «Волошки» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ансамбль бандуристів – це символ, традиція та оберіг України, де артисти об’єднують спів та гру на чарівних струнах. Таким оберегом для с.Софіївська Борщагівка став дитячий ансамбль бандуристів «Волошки» КЗПО СК «Борщагівська МШ».

Ансамбль утворився в 2005 році під керівництвом Левченко Ірини Леонідівни, він є неодноразовим лауреатом різноманітних конкурсів та фестивалів

На сьогоднішній день, у оновленому складі,  ансамбль «Волошки» продовжує працювати під керівництвом Каштан Анни Олександрівни.Випускники цього ансамблю продовжили навчання в вищих спеціалізованих закладах, щоб згодом повернутися і нести мистецтво гри на бандурі нашій громаді.

Ансамбль скрипалів «Скрипалики» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Скрипка – інструмент, який надихає людські душі. У Борщагівській мистецькій школі існує чарівний ансамбль, який надихає своєю грою нашу громаду.

Ансамбль скрипалів «Скрипалики» започаткувався у 2018 році під керівництвом Токар Олени Володимирівни. За роки існування ансамбль був жаданим гостем на різноманітних заходах, фестивалях та конкурсах як в Україні, так і за її межами.

З 2022 року ансамбль продовжує свою активну діяльність вже під керівництвом Осікової Олени Володимирівни, яка не тільки вчить юних скрипалів віртуозній грі на інструменті, а й на власному прикладі показує всю чарівність звучання скрипки.Сьогодні на рахунку ансамблю безліч обласних,всеукраїнських та міжнародних конкурсів,де вони займають  виключно призові місця. Юні «Скрипалики» своєю творчістю активно допомагають благодійним організаціям на підтримку нашим захисникам.

Ансамбль гітаристів «Jazzband» Комунального закладу позашкільної освіти сфери культури «Борщагівська мистецька школа»

Ансамбль гітаристів «Jazz band» утворився у 2021 році під керівництвом Шевченко Юрія Петровича.

4 гітари, які об’єдналися в одне ціле, щоб дарувати глядачам звуки чарівничого джазу та обробки пісень на сучасний лад.

Всього за 2 роки існування ансамбль гітаристів вже встиг підкорити не одну сцену Борщагівської громади та Київської області. Гурт активно бере участь у різноманітних конкурсах та фестивалях і привозять до рідної громади виключно призові місця.

Дитячий арт-терапевтичний гурток «Промінчики» Центру культури і дозвілля

Гурток був створений за ініціативою Центру культури і дозвілля у 2022 році. Керівник гуртка Людмила Карпік, яка являється дитячим арт-терапевтом і паралельно навчається в Університеті Г.Сковороди в Переяславі за освітньою програмою «Практична психологія».

З початку повномасштабного вторгнення і введення воєнного стану в Україні виникла велика потреба у допомозі дітям долати тривоги, переживання і страхи.

Арт-терапія – захоплююча та водночас надзвичайно корисна терапевтична діяльність, спрямована на гармонізацію внутрішніх психологічних процесів і навколишнього середовища через творче самовираження дитини. Терапія через творчість являється дуже дієвою. У такий спосіб діти інтуїтивно і самостійно знаходить внутрішній ресурс. На заняттях у дітей піднімається настрій через яскраві матеріали і цікаві арт-терапевтичні техніки які змінюються кожного заняття. Виникають приємні відчуття від творчого процесу і повноцінне задоволення від результату. Діти поринають у світ фантазії де немає особливих бар’єрів та вимог і певних обмежень, немає правил, є задана тема по арт-терапевтичній техніці. У дітей які постійно відвідують гурток розвивається особисте креативне бачення. На арт-терапевтичних заняттях дитина відчуває себе впевненою і щасливою. У цьому допомагає керівник який постійно підтримує бесіду з дітьми і таким чином приділяє особливу увагу кожній дитині. Заняття проходять завжди дуже цікаво і весело. У роботі гуртка використовують різні матеріали: фарби, кольоровий папір, олівці, пластилін, тканина, нитки, вовна, стрічки, ґудзики, наліпки, блискітки та багато інших.

Вихованці арт-терапевтичного гуртка «Промінчики» є постійними учасниками проєкту національно-патріотичного виховання Борщагівської територіальної громади і долучаються до підтримки військових, створюючи обереги, подарунки, вітають з днем народженням та державними святами захисників.

Запрошуються діти, жителі Борщагівської громади віком від 5 до 13 років до занять у арт-терапевтичний гурток «Промінчики».