«Освіта єднає»: відбулося урочисте зібрання, присвячене Дню працівників освіти України

Вересень багатий на свята: День фізичної культури та спорту, День дошкілля, День позашкілля, Всеукраїнський день бібліотек, День музики та День працівників освіти, який об’єднує всі ці галузі – освіту, культуру і спорт, адже «Освіта Єднає!».

У Борщагівській громаді вчора вітали всю освітянську родину: працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти: вчителів, вихователів, тренерів, викладачів, керівників гуртків і студій, помічників і асистентів, чиї досягнення радують і тішать, бо усі вони здобуті у найскладніший для України час – період воєнного стану.

Державний Гімн України прозвучав у виконанні дитячого хору «Сходинки».

Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих воїнів, усіх українців та українок, дітей і дорослих, військових та цивільних, чиї життя були вкрадені війною.

Зі сцени Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик привітав освітян з професійним святом і подякував їм за роботу, за те, що міцно тримають освітянський фронт, виховуючи молодих патріотів; дають знання, підтримують дітей і їх батьків, проводять активну волонтерську роботу, наближаючи нашу Перемогу.

Олесь Тимофійович разом з начальником управління освіти, культури, молоді та спорту Ларисою Лахтадир вручили відзнаки представникам галузі освіти, культури та спорту за сумлінну і бездоганну працю, плідну педагогічну, а також творчу, спортивну діяльність, вагомий внесок у розвиток сфери освіти, культури, спорту, мистецтва Борщагівської громади. Нагородження відбулося у трьох номінаціях: «Креативна молодь», «Майстер справи» та «Золотий фонд». Варто сказати, що нашим дітям дійсно пощастило бути учнями/вихованцями таких професійних, креативних, надзвичайних майстрів своєї справи.

На сцені цього дня дарували святковий настрій: народний ансамбль народного танцю «Барвінок» та вокальний ансамбль «Карамельки» Борщагівської мистецької школи.

Окремим подарунком для освітян стала захоплива вистава від Київського академічного театру Українського фольклору «Берегиня».

Шановні бібліотекарі!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і
культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства. Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних досягненнях, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.


Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

З повагою начальник управління  Лариса ЛАХТАДИР

Дорога моя освітянська родино!

Щиро вітаю Вас з професійним святом – Днем працівників освіти.

Ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління її громадян, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни.

Висловлюю щиру вдячність за творчу, самовіддану та подвижницьку працю, відповідальне ставлення до свого покликання, педагогічну майстерність і безкорисливе добро, які повсякчас ви даруєте своїм вихованцям.

Переконана, що спільними зусиллями ми в повній мірі реалізуємо нашу мету – забезпечимо доступну та якісну освіту кожному громадянину, створимо належні умови для самореалізації особистості.

Хай же на цьому благородному шляху вас завжди супроводжують успіхи. Хай щедрою буде до вас доля, обминають життєві негаразди, а ваші серця зігріває людська довіра та любов.

Натхнення вам, мудрості і терпіння в нелегкій справі навчання та виховання підростаючи покоління – майбутнього нашої Батьківщини.

З повагою начальник управління  Лариса ЛАХТАДИР

На екскурсію у Публічну бібліотеку завітали дошкільнята з дитячого садка “Золотий колосок” група “Сонечко”

Бібліотекарі познайомили малюків з цікавими книгами та журналами, а також з правилами поведінки у бібліотеці та як берегти книги.

27 вересня  відзначається свято – Всесвітній день туризму, тому для дітей ще й було організовано перегляд анімаційного пластилінового фільму про мандрівку містами України – “Моя країна Україна”, де головними героями є відомий казкар Сашко Лірник та його друг кіт Воркіт. Вони мандрують різними куточками нашої країни та розповідають цікаві історії. Дуже хороший та пізнавальний мультфільм.

Діти з захопленням переглядали книги,  малювали та гралися в ігри, яких в бібліотеці є багато. 

Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу дітей до книги, до читання, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами бібліотеки.

Це було перше знайомство дошкільнят з бібліотекою і воно виявилось вдалим.

У Публічній бібліотеці чекають маленьких читачів вже з батьками на екскурсію.

Бібліотека працює з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00 год.

Лідер – агент змін: як запустити або підтримати трансформаційні процеси в органах учнівського самоврядування

26 вересня 2023 року на базі Пластового вишкільного центру Бучанського центру позашкільної роботи імені А.Куцевалова відбулось засідання коуч-студії. Учасниками заходу стали організатори органів учнівського самоврядування з 27 закладів освіти Київської області. Від Борщагівської сільської територіальної громади участь у коуч-сесії узяла Катерина Володимирівна Чубукова – соціальний педагог та вчитель інформатики КЗЗСО «Ліцей № 1 с. Петропавлівська Борщагівка», керівник міжшкільної методичної комісії заступників директорів закладів загальної середньої освіти з виховної роботи та учнівського самоврядування Борщагівської громади. У процесі активної взаємодії учасники розглянули питання «Функціонування органів учнівського самоврядування в умовах динамічних змін та консолідації суспільства під час воєнного стану». Родзинкою заходу стало інтерактивне обговорення питання «Українська стійкість: лідерські цеглинки незламності», організоване Лісовенко Оленою, методистом КЗ КОР «Центр дітей та юнацтва Київщини». Актуальна інформація, натхненні й мотивуючі виступи організаторів і гостей заходу, веселий настрій, інтерактивні вправи були незмінними супутниками коуч-студії. Найбільше учасникам сподобались командна робота, об’єднання у групи цукерками різних кольорів, активна руханка психологічного  розвантаження «Свічка-квітка». Чутливої нотки додало також відео-вітання учасникам коуч-сесії від лідерів учнівського самоврядування Київщини.

На прощання організатори зустрічі подарували всім мішечки з пахучими українськими травами, що заспокоюють і підіймають настрій та побажання-сюрприз кожному у піднесені під «печену картоплю у фользі».

Всі учасники їхали до своїх закладів натхненними та сповненими надій на нові цікаві зустрічі, висловлюючи щиру подяку організаторам цього цікавого та яскравого заходу.

В гуртку військово-патріотичного виховання « Джура» 22 вересня 2023 року відбулося відкрите заняття у формі еко-походу в маленький зоопарк, що розташований в Петропавлівській Борщагівці. Вихованці гуртка мали можливість навчитися самоорганізації під час походів, погодувати тварин, наробити чудових фото і відео. На зворотньому шляху учні прибирали навколо сміття. Заняття було веселим, активним. Дякуємо всім учасникам освітнього процесу! Гурток військово-патріотичного виховання “Джура” (керівник Вікарчук С.В.) Розвиваємось активно в Апельсин Плюс! #Апельсин_мрій_твори_перемагай

Нащадки нескорених

В рамках інноваційного освітньо-виховного проєкту «Нащадки нескорених» Борщагівської територіальної громади 22 вересня в КЗПО “ЦДТЮ “Апельсин Плюс” відбувся міні-тренінг з надання першої домедичної допомоги за участі парамедика Сергія Міщенко в рамках регіонального інноваційного освітньо-виховного проєкту “Нащадки нескорених”.Надавати першу медичну допомогу під війни – вміння, яке стало вкрай актуальним. Звісно, кожен надіється, що особисто йому це не знадобиться. Але краще підготуватися. Далі – практичний міні-тренінг з парамедиком Сергієм Міщенком. Сьогодні вихованців присутніх в залі навчали накладати джгут, робити перев’язку та інше.

Слава Україні! Героям Слава!

#віримовперемогу #Апельсин_мрій_твори_перемагай

До Дня миру, який відзначали  в Україні 21 вересня,  Комунальним закладом «Дитячо-юнацька спортивна школа «Борщагівець» проведено низку спортивних заходів.

Спорт як універсальна мова, є потужним інструментом сприяння миру, терпимості та поваги, розвиває командний та бойовий дух та дружні стосунки у молоді.

21 вересня 2023 року у с. Петропавлівська Борщагівка пройшла дружня зустріч з гандболу серед юнаків та дівчат 2011-2012 р.н. До КЗ ДЮСШ «Борщагівець» приїхала в гості команда дівчат з м. Києва ДЮСШ №2. Гра пройшла емоційно та весело. Діти та батьки отримали позитивні емоції.

23 вересня 2023 року у с. Софіївська Борщагівка зустрічалися команди юнаків та дівчат з гандболу 2009-2010 р.н. Команда дівчат ДЮСШ «Стрімкий м’яч» з м.Києва  показали неймовірну майстерність та досвід гри. Велика вдячність за цікаві ігри.

24 вересня 2023 у м. Києві на баз ДЮСШ № 25 перші кроки у великий футбол зробили юні вихованці з відділення футболу дитячо-юнацької спортивної школи Борщагівець» 2015 р.н. Цей турнір дав першу сходинку до спортивної кар’єри наймолодших вихованців «Борщагівця».

Говори українською

У Центрі культури і дозвілля розпочався такий очікуваний сезон 2023/2024 у розмовному клубі «Говори українською». Разом з вчителем української мови та літератури Петропавлівського ліцею №1 Ярославою Кісілевич відбулося змістовне заняття розмовного клубу: учасники першої осінньої зустрічі мали змогу не лише поділитися враженнями про літо, а й опанувати нову тему – «Режисери українського кіно. Лапки у власних назвах».  Присутні дізналися безмір цікавих відомостей про авторів культових стрічок, завдяки яким наша держава знана на весь світ, колективно дослідили історичне підґрунтя фільмів, а також, звісно, покращили свої навички правопису та вправлялись у побудові монологів і діалогів солов’їною. 

Сподіваємося, це натхненне спілкування спонукало кожного до подальших роздумів і мистецьких пошуків! 

У Центрі культури і дозвілля завжди радо зустрічають нових учасників клубу, кожної суботи об 11 годині, за адресою: с.Петропавлівська Борщагівка, вул.Шкільна 22 Б, Центр культури і дозвілля Борщагівської сільської ради.

Діалоги українською

23 вересня у Публічній бібліотеці після літніх канікул запрацював Мовний клуб “Діалоги українською”.

Перше заняття пройшло чудово. Адже всім хотілось після довгої перерви поспілкуватись, розповісти про свої справи, а також познайомитися з новими членами клубу. Звісно, діалоги проходили з дотриманням правил української мови. Нові учасники розповіли про себе, про те, що хочуть отримати від уроків та чим поділитись з учасниками. В кожного є напоготові цікаві історії про мову чи слова, які чують в повсякденному житті,  якісь смішні ситуації.

Згадували попередні уроки, розглянули наголоси в найпоширеніших словах, навіть вже зробили перше практичне завдання. Цікаву презентацію підготувала учитель української мови Софіївсько-Боршагівського ліцею Прокуда Віра Олексіївна. Її заняття завжди пізнавальні, зрозумілі та зовсім не нудні!

Запрошуємо всіх бажаючих у Публічну бібліотеку на заняття Мовного клубу “Діалоги українською”, які проходитимуть щосуботи об 11:00 год.  

Вхід вільний!

Давайте разом покращувати свою мову!

Шановна моя дошкільна родина, від щирого серця вітаю вас з Днем працівників дошкільної освіти. Бажаю усім миру, родинного затишку, радісних посмішок маленьких дітлахів та невичерпної позитивної енергії щодня. Ціную і шаную кожного з вас, ви найкращі.

З повагою начальник управління,

Лариса ЛАХТАДИР

22 вересня 2023 року на базі Опорного закладу освіти «Софіївсько-Борщагівський ліцей»  відбулася нарада керівників закладів освіти комунальної та приватної форми власності, розташованих на території Борщагівської сільської ради за участю  директора Києво-Святошинської філії Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Євгена  Ковнацького, начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області Максима Каленюка, начальника управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариси Лахтадир, керівників закладів дошкільної, загальної середньої освіти.

На нараді були розглянуті наступні питання:

  1. Про «наздоганяючу» («catch-up») кампанію з вакцинації КПК дитячого населення.
  2. Про організацію безпечного харчування в закладах освіти різних форм власності
  3. Про виплату компенсації ЗЗСО приватної форми власності відповідно до Цільової програми часткової компенсації коштів сільського бюджету вартості послуги з надання загальної середньої освіти у закладах приватної форми власності, що здійснюють освітню діяльність на території  Борщагівської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки
  4. Про організований початок навчального року
  5. Про створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти
  6. Про створення умов для здобуття інклюзивної освіти дітьми з особливими освітніми потребами в закладах освіти

Вихованці секції дзюдо «СКК Софіївський» провели сьогодні показовий виступ для учнів Опорного закладу освіти «Софіївсько-Борщагівський ліцей» Борщагівської сільської ради.

Захід відбувся з метою популяризації спорту в громаді. Учні змогли ознайомитись з базовими принципами дзюдо, поспілкуватись з тренерами та вихованцями секції.

Тренери запрошують бажаючих приєднатися  до команди дзюдо Спортивно-кудьтурного комплексу «Софіївський»

Запис на пробне тренування за телефоном 067-156-95-37

Міжнародний день миру

Мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба…

Діти з арт-терапевтичного  гуртка «Промінчики» долучились до конкурсу «Голуб Перемоги» від Центру культури і дозвілля.

Власноруч за допомогою патріотичних кульок виготовили планету Земля і паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. Арт-терапевтичним матеріалом  стала крупа-рис, дітям було приємно попрацювати пальчиками. Задоволені і щасливі, наші діти вірять у мирне небо і у те, що мир швидко настане.

Віра дітей додає сили дорослим

#дякуємозахисникам

З Днем дошкілля!

Традиційно День дошкілля святкують в останню неділю вересня і приурочують до свята Віри, Надії та Любові..

Адже Віра, Надія та Любов-це основні складники професії, дотичної до виховання дітей.

Діти ЗДО «Малятко» люблять свято дошкілля, адже на них чекає цікава розвага. Тема цьогорічного свята була приурочена режимним моментам дня у садочку. Діти з радістю пройшли музично-пісенний квест, отримавши купу позитивних емоцій. Залучені були малюки, що проходять адаптацію- вони з радістю створили картину осіннього пейзажу.

Бажаємо усім працівникам дошкілля легкого та цікавого навчального року! Щоб ваші вихованці завжди були гордістю, а робота-радістю!

«Разом до Перемоги!»

«Разом до Перемоги!» – саме так називаються благодійні заходи направлені на підтримку і допомогу воїнам.

16 вересня на території ЖК «Софія Київська» що у Софіївській Борщагівці відбулась справжня велика зустріч благодійників. Усі разом організатори, мешканці житлового комплексу та гості долучились до збору коштів на автівку для 31 – ої окремої механізованої бригади у якій служить мешканець ЖК «Софія Київська».

День виявився теплим і люди залюбки вийшли на вулиці щоб підтримати збір, поєднались навіть ті, хто з самого початку спостерігав за дійством з балконів. Таким чином, спільними зусиллями була зібрана сума у 58.788 грн.  А ще на додачу 20 польських злотих.

Яскравим супроводом усього заходу стали виступи колективів Центру культури і дозвілля Борщагівської громади, такі як: народний аматорський колектив «Барви» (керівник Богдан Виговський), вокальний гурт «Чураївна» (керівник Ірина Якубовська), ансамбль народної та авторської пісні «Перлина Петропавлівки» (керівник Андрій Верес), які вразили глядачів звучанням української пісні. На заході виступила  голова сільського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченко Тетяна Петровська.

А також великою несподіванкою для Борщагівців став виступ народного гурту патріотичної пісні «Побратими» (художній керівник Леонід Красуцький), які передали усім присутніх правдивістю своїх пісень, у них маленькі історії України писані з 2014 року. Такі пісні у виконані чоловічого гурту викликали сльози і відчуття справжнього патріотизму у всіх присутніх. 

Ведуча заходу Олена Чиж-Задесенець провела аукціон на якому було продано цінні і дуже символічні лоти з глибоким сенсом на суму більш ніж 20.000 грн. 

 Паралельно з концертною програмою успішно пройшов ярмарок-продаж виробів волонтерів та місцевих майстрів. Виручені кошти з продажів були зібрані у загальну скриньку. 

Була представлена виставка продаж картин учнів викладача Анжели Вакуленко та проведені творчі майстер-класи для дітей за донат, малюнок хною, смаколики та солодка вата.

Учасникам заходу були вручені Подяки від благодійної організації, які вважаються безцінними, бо вони наголошують про активну позицію і дієву підтримку Збройних Сил України.

Організатори заходу – Благодійна організація «Благодійний фонд «Волонтерському роду не має переводу» та Центр культури і дозвілля Борщагівської громади підвели підсумок заходу, вважаючи його не тільки успішним а ще й таким, який згуртував усіх присутніх, адже відчувалась атмосфера підтримки заради однієї на всіх спільної мети-допомоги!

Організатори також вдячні за підтримку заходу очільнику Борщагівської ТГ Олесю Кудрику та начальнику управління освіти, культури, молоді та спорту Ларисі Лахтадир. 

Наразі збір коштів триває а волонтери невпинно працюють, бо захисники потребують допомоги. Не залишаймося байдужими. Пам’ятаймо, що війна нажаль ще не закінчилась. 

Разом ми сила! Разом до Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

У Публічній бібліотеці розпочався новий проєкт з популяризації української поезії  “Літературний вечір поезії з письменником”

Поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже частина нашої історії. Після нашої перемоги, майбутні покоління мають пам’ятати крізь що ми пройшли та надихнутись відвагою і героїчною боротьбою.

Українська мова давно вже визнана однією із наймилозвучніших та найгарніших мов світу. А зараз вона стала ще й справжнім символом незламності, нескореності, волі та свободи духу. У ній – велич і сила, ніжність та краса, а ще – щось таке щемке-щемке і рідне, від чого у куточках очей з’являються сльози. 

Українська поезія – це потужна зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню.

В межах проєкту у бібліотеці читатимуть свої вірші для дітей та дорослих місцеві письменники.

На першу зустріч з поетесою Мілою Сонячною завітали учні приватної школи “Дерево пізнань”, яка знаходиться у  с. Софіївська Борщагівка.

Пані Міла підготувала яскраву та цікаву презентацію своєї творчості. Розповіла про свій шлях до письменства, що її надихає на створення віршів. Міла Сонячна працювала вчителем української мови в с. Чайки, тож на  зустрічі  вона вміло тримала увагу учнів, залучала їх дочитання віршів, розказувала історії з життя. 

Вчителі придбали книги пані Міли для шкільної бібліотеки, а учні з радістю записалися до Публічної і вже обрали цікаві енциклопедії та пригодницькі повісті.

Виховним моментом  заходу був показ для учнів пізнавальних відео про День миру, який українці відзначатимуть  21 вересня! Сьогодні всі щодня мріють про мир, спокій та Перемогу над ворогом! 

Українське суспільство та українська армія працює над цим кожен день.

Щиро вдячні Мілі Сонячній за зустріч! Вона завжди надихає та створює чудову і теплу атмосферу.

Разом до Перемоги!

Тиждень здоров’я у ЗДО «Малятко»

Другий тиждень вересня розпочався під гаслом «Спорт – запорука здоров’я!»

Малята розпочали заняття з фізкультури та коригуючої гімнастики за розкладом. Якщо погода сприяє-заняття, як і влітку, проходять на свіжому повітрі. Діти охоче грають у футбол, вчяться грі в настільний теніс. Ранкові руханки у групах стали вже традиційними, як і гімнастика пробудження та «доріжки здоров’я» босоніж. Малята, що на адаптації, вперше відвідали спортивні зали та спортивний майданчик.

За дотриманням прогулянок на свіжому повітрі слідкує медична сестра, за їх цікавим проведенням для малят –вихователь-методист. Літнє оздоровлення закінчилось, але ще можна продовжити гуляти досхочу, адже сонце, повітря та навіть дощик радують теплом і сприяють гарному дитячому настрою та міцному сну після корисного обіду. Після відпочинку діти мають нагоду відвідати активні гуртки-джиу-джитсу та хореографію.

Проведення святкових заходів у ДЮСШ “Борщагівець”

9 вересня 2023 року з нагоди Дня фізичної культури і спорту були проведені святкові заходи у відділеннях Дитячо-юнацької спортивної школи “Борщагівець”: з біатлону (45 учасників), гандболу (48 учасників), самбо (24 учасника), джиу-джитсу (16 учасників) та футболу (18 учасників).

Участь взяли вихованці КЗ ДЮСШ «Борщагівець та їх батьки. Усі учасники грали у різні спортивні ігри та виконували фізичні вправи. Спільні фізичні активності дітей та їхніх батьків сприяли позитиву усім учасникам. А у понеділок, 11 вересня, як продовження суботніх заходів, відбулося урочисте вручення відзнак тренерам-викладачам  спортивної школи. Нагороди вручили Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик, Президент Федерації гандболу України Андрій Мельник, заступник Київського обласного осередку Федерації біатлону України Максим Первой, а також директор ДЮСШ, заступник голови Відділення НОК України в Київській області Ігор Підкіпний.

Лелека – символ щастя, добробуту, любові до Батьківщини

Символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ. А в умовах воєнного стану – ще й символ надії, миру, відродження та майбутньої перемоги!

У Центрі культури і дозвілля «Промінчики» працювали з арт-терапевтичними матеріалами та обговорювали тему оберегів і символів. Припав до душі саме символ щастя та добробуту -вірний та неймовірної краси птах -лелека 

У кожного своя історія і своє бачення, але  ціль і мрія одна …

Такі маленькі, а такі щирі та люблячі їхні оченята. Лелеки -це наші військові, яких чекають в кожній домівці родині і сім’ї …Чекає уся Україна!!!

Повертайтесь живими!