Якісне харчування у навчальних закладах – основа здоров’я наших дітей!

Голова Борщагівської сільської ради Олесь Кудрик взяв участь у партнерській зустрічі: «Реформа харчування: виклики, досягнення, перспективи».

Заходи проходили вчора на базі двох закладів освіти громади – ЗДО «Чарівний замок» та КЗ ЗЗСО «Ліцей №1 с. Петропавлівська Борщагівка».

Участь у зустрічі взяли: представники Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Держспоживслужби України, керівництво семи обласних державних (військових) адміністрацій та Бучанської РВА, директори Департаментів освіти і науки ОВА, голова Борщагівської сільської ради, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариса Лахтадир, а також голова правління Національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк та ін.

Говорили про нові підходи до організації шкільного харчування, що відповідають сучасним викликам. Обговорили меню, процеси приготування і подачі страв, оглянули харчоблоки та їдальні.

У своїй промові сільський голова Олесь Кудрик навів присутнім статистику з харчування діток Борщагівської територіальної громади. Він зазначив, що мережа закладів освіти громади складається з:

9 закладів дошкільної освіти (2120 дітей) та 4 заклади загальної середньої освіти – 3 ліцеї та 1 філія (6985 учнів).

Всього в цих закладах гарячим харчуванням забезпечено 5149 учнів шкіл та 2120 дітей в садочках.

За рахунок сільського бюджету гарячим харчуванням забезпечені всі діти пільгових категорій (1324 дитини): 422 у садочках, 902 в школах. Окрім того, за рахунок бюджету громади харчуються всі учні 1-4 класів (3961 учень).

Вартість харчування в поточному році у садочках складає 96 грн. Батьківська плата становить 50% від вартості харчування. Для дітей з особливими харчовими потребами організовано дієтичне харчування. Вартість харчування для початкової школи становить 40 грн, 5-11 класи – 50 грн. Загальна сума коштів на харчування дітей за останні три роки становила: в садочках понад 5 млн грн, а в школах 13 млн грн.

Проводиться модернізація харчоблоків – придбано технологічне обладнання: пароконвектомати, посудомийні машини, овочерізки, морозильні скрині, м’ясорубки, погружні блендери, системи очищення води тощо для всіх закладів, які потребували.

Борщагівська громада росте і розвивається, тому якісне харчування наших школах і садочках, зважаючи на таку кількість дітей, надважливе завдання влади і ми з ним впораємося. Готові до впровадження реформи шкільного харчування заради майбутнього і здоров’я наших дітей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *