У Борщагівській сільській територіальній громаді відбулася форсайт-сесія «Освіта єднає»

Місцем зустрічі освітян став «Ліцей №1 с. Петропавлівська Борщагівка».

Традиційно захід розпочався з живого виконання Гімну України, цього разу його зіграв на саксофоні Любомир Кушнір.

Хвилиною мовчання присутні вшанувати пам’ять полеглих воїнів, які боролися і віддали свої життя за свободу й незалежність України, а також усіх загиблих внаслідок збройної агресії росії проти України.

У заході взяли участь: Борщагівський сільський голова Олесь Кудрик, перший заступник сільського голови Олександр Головко, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади з питань соціально-гуманітарної сфери Роман Гах, освітяни громади та запрошені.

Говорили про основні пріоритети навчального процесу в умовах війни, зокрема зупинилися на таких завданнях:

▫️ Створення безпечного освітнього середовища (це не лише укриття, а й заняття в «класах безпеки» задля формування культури безпечної поведінки у дітей).

▫️Збереження фізичного і психічного здоров’я дитини.

▫️ Інклюзія. Інклюзивна форма навчання організована в 3-х закладах загальної середньої освіти (28 класів) та в 6-ти закладах дошкільної освіти (16 груп).

▫️ Цифровізація системи освіти (електронні журнали, книги, ноутбуки та планшети в закладах освіти тощо).

▫️ Здійснення заходів з адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Адже на території громади зареєстровано близько 3,5 тис. дітей ВПО (йде постійна міграція), на початок цього навчального року за оперативною інформацією маємо 129 дітей у садочках та 1036 у школах.

▫️ Якісна та доступна дошкільна освіта.

▫️ Позашкільна освіта: різноманітні гуртки, культурно-мистецькі заняття, спорт, рухова активність тощо.

▫️ Національно-патріотичне виховання учнів.

▫️ Підтримка обдарованих дітей.

▫️ Якісне харчування дітей.

Окремо зупинилися на проблемі «освітніх втрат». Перехід на дистанційну форму навчання безперечно спричинив зниження якості освіти й наразі ми розуміємо про значний розрив в офлайн і онлайн-навчанні. Зараз першочергово необхідно провести якісну діагностику успішності учнів на різних рівнях освіти з усіх ключових навчальних предметів чи то інтегрованих курсів. Це дасть змогу виявити ті прогалини, які потребують нагального заповнення. Тож, будемо шукати додаткові шляхи розв’язання цієї проблеми.

Крім того, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Лариса Лахтадир зазначила, що яким буде новий 2023/2024 навчальний рік ще не зрозуміло на 100%. Ми налаштовані максимально на очне навчання, але, розуміємо, що з об’єктивних причин, воно буде проходити у змішаному форматі – офлайн та онлайн.

Наостанок голова Олесь Кудрик відзначив нагородами представників служб, установ, та організацій, поліцейських громади, представників ДСНС, психологів, добровольців ДФТГ, усіх тих, кого освіта об’єднала навколо дитини у такий нелегкий час.

Набираємо повні груди повітря і готуємось до нового 2023/2024 навчального року!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *